Ana Sayfa » Genel » sikayetvar.com

sikayetvar.com


BerbatKötüİdare EderGüzelHarika (Henüz Puan Verilmedi. Oy kullanarak siz de katkı yapabilirsiniz.)
Loading...

Şikayetçi olduğunuz firma ile aranızda köprü kurarak şikayetinizin ilgili firmaya aktarılmasını sağlayan ve şikayetininizi, sitelerinde yayınlayarak hoşnutsuzlukları cümle aleme anons etmek suretiyle ilgili firmaların müşteri memnuniyeti konusunda hizaya gelmelerinde pay sahibi olan www.sikayetvar.com ‘u uzun zamandır yayında.

Bugüne kadar bu siteye bir kaç kez girmişliğim, dolanmışlığım vardı ama herhangi bir şikayet girişi yapmamıştım. Taa ki Bankası İnternet Şubesinden bir başvurusu yapana kadar…

ile ilgili şikayetimi siteye gönderince, şikayetin yayınlandığı gün banka tarafından arandım ve problemim ile ilgilenildi. Bu nedenle, herhangi bir şikayetiniz olması durumunda bu siteyi kullanmanızı öneririm. Gerçekten işe yarıyor.

Laf açılmışken Bankası Şubesinden başvurusu yapacakların dikkatine: cihazının elinize ulaşması 15 – 20 gün sürebilir. Başvuru sırasında teslimat ile ilgili bilgi verilmediği için benim gibi saf saf bir kaç gün içerisinde gelir diye düşünerek yanılabilirsiniz.

Visited 520 times, 1 visit(s) today
Kategoriler: Genel |

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:


- Speedtest.net – Broadband Speed Test
- GPS – Cep telefonundan yer belirleme.

Yorumlar


 1. savasertan | (Mayıs 9th, 2009 8:15 pm)

  2007 yılı Nisan ayında,Honda Narin Antakya’dan sıfır araç alımı yaptım:2007 model Honda City 1.4 S modeli.

  Araç,2007/Haziran’da arıza ikaz lambası yanmak suretiyle arıza verdi.Aracı Servisi’ne götürdüğümde sorunun yakıttan kaynaklanmış olabileceği belirtildi ve aracı kontrol etmeleri için serviste bıraktım.Daha sonra telefonda,aracın,alınan benzinin kalitesiz olması nedeniyle arızalandığı ve bu yüzden depomdaki benzinin de boşaltıldığı ifade edildi. Halbuki ben faturalı benzin almıştım.

  Araç serviste kaldığı süre zarfında deposu sökülerek yıkandı ve bujiler de dahil olmak üzere muhtelif birkaç parçası da değiştirildi.Bu parçalara ilişkin masraflarla birlikte servisin testler esnasında kullandığı akaryakıtın da bedelini ödedim.Çünkü araç, garanti kapsamından faydalanamayacaktı ve nedeni de sorunun kullanıcı hatasından kaynaklandığının Honda tarafından takdir edilmesiydi.

  Araçtaki sorun devam etti ve ben, Honda Türkiye’ye (Genel Müdürlüğüne) şikayette bulundum. Zira araç,sözüm ona,6 yıl veya 150,000 km garanti kapsamındaydı ancak ben garantiden istifade edemiyordum. Honda Türkiye, şikayetimi dinledi ve birkaç gün sonra yine genel müdürlüklerince tarafıma dönüldü ve şikayetin komitelerince görüşüldüğü ve sorunun kullanıcı hatası kaynaklı olmasından ötürü garanti şartlarının geçerli olamayacağı; sorunun zaten fabrikasyon da olamayacağı sonucuna varıldığı tarafıma iletildi. Kendilerini şikayet edebileceğim daha üst bir merci örn; Honda Japonya vb gibi olup olmadığını sorduğumda ise hukuken,Honda Türkiye’ nin üstünde başka bir birim olmadığı ama istersem kendilerini mahkemeye verebileceğimi bildirdiler. Resmen “Bizi mahkemeye verin!” dediler.

  Kısaca bahsettiğim bu görüşmenin ise tamamı firmada kayıtlıdır (ses kayıtları)ve istenildiği takdirde bu görüşme dinlenebilir. Servis ile tekrar görüştüğümde ki artık tarih 2007/Ağustos ayıydı,arıza ikaz lambasının birkaç depo benzin kullanımından sonra söneceği ve aracın sorun yaratmayacağı şeklindeydi. Serviste,araca ilk müdahale yapıldığında benzinin depodan boşaltılmaması ve depodayken laboratuvar incelemesine tabi tutulması ve akaryakıtın sorunlu olduğunun tutanak ile sabitlenmesi ve neticeye göre hareket edilmesi gerekiyormuş.

  Böyle bir analiz yapılmadan depom boşaltılmış ve boşaltılan benzin de plastik bir bidonda bana verilmişti. Bu süreçte tüketici mahkemesine gitmem de fayda etmedi. Araçtaki sorun hala devam ediyor ve ben, ruhen müteessir ve maddeten de sömürülmüş bulunuyorum.

  Peki bunun hesabını kim verecek??Arabam yürümüyor!

  [Cevapla]

  Cagri Ersen tarafından yanıtlandı.

  Savaş bey,

  Benzini aldığınız benzinlik ile irtibata geçmeyi de denediniz mi ? Bildiğim kadarı ile öyle bir durumda sorumlu benzincidir.

  [Cevapla]

 2. savas ertan | (Mayıs 12th, 2009 6:04 pm)

  Merhabalar,

  Elbette akaryakıt satıcısı ile de irtibata geçtim ve/fakat akaryakıtçı da mesuliyet kabul etmedi. Elinde analiz raporları olduğunu ifade etti; zira BP satıcısı ve istendiği takdirde BP’ nin laboratuvar aracını da Honda’ ya yönlendirebileceğini ifade ettli. Ne yazık ki depodaki benzin boşaltılmıştı. Benzinin, depo dışına alınmasından itibaren kimyasal özellikleri değişmeye başlarmış ve hele ki boşaltılan şey de plastik ise ( örn; bidon gibi ) analiz yapmaya ve doğruyu tespit etmeye olanak kalmazmış. Aynı zamanda, tüketici mahkemesindeki kamu görevlilerinin de arşivlerinde, benim akaryakıt aldığım satıcının Haziran / 2007’ deki analiz raporlarının temiz olduğunu gösterir raporları de mevcuttu. Sonuçta, kimse yoğurdum kara demedi ve her iki satıcı da mesuliyet kabul etmediler.

  Aracımda hala düzelme yok. Honda’ daki servis görevlilerinin yaptıkları şey sorunu teşhis etmek bile değil (ki zaten bunu yapacak kapasiteleri de yok sanırım zira, kendi genel müdürlüklerinden mühendislik yardımı almış olmalarına rağmen sorunu çözemediler ); değiştirebildikleri kadar parça değiştirip vs para kazanmak. Ayrıca bir otomobil satıcısı şirketin, kendi müşterisini böyle madur etmesi olacak şey değil. Sonuçta bu Allah yapısı bir şey de değil; kul yapısı. Bir makinada sorun olabilir, giderilebilir veya giderilemez vs… bunlar olağan şeylerdir. Ancak, Honda’ nın tutumu; araçta kendilerinden kaynaklı ( fabrikasyon veya sonradan oluşan vs ) bir sorun olması ihtimalinin %0 oluşuydu. Bu inanılmaz bir yaklaşım !!!

  Şimdi aracım 20,400 Km’ de ve aracı 20,000 Km bakımına bile götürmek gelmiyor içimden.

  Ben bu yazdıklarımın tamamını, yazılı ve sesli kayıtlar / belgeler ile ispatlayabilirim. Yani şu duruma düşürülmüş olmak … tarif edemiyorum artık…

  Ben, mümkün olduğunca yardımlarınızı arz ediyorum, gerçekten artık, tüketicileri, hem maddeten hem de ruhen mağdur etmesinler. Yapayalnız bırakmasınlar; zira, biz çoluğumuzun çocuğumuzun rızkından kesip, banka kredisi ödüyoruz ve karşılığı bu muamele ve kandırılmışlık; bir para kazanma çarkının içine çekilmişlik ve sömürülmüşlük durumu olmasın artık…

  İyi çalışmalar dilerim. Saygılarımla.

  [Cevapla]

  Cagri Ersen tarafından yanıtlandı.

  İçinde bulunduğunuz durum gerçekten çok üzücü; bir arkadaşımın aracı da benzer bir nedenle bozulmuş ve benzer işlemlerden geçmişti. Gerçi arabası sanırım Honda değildi ve son durum nedir bilmiyorum ama en azından belki size bir ipucu sağlar diye kendisi ile konuşur, nasıl bir yol izlediğini buradan sizinle paylaşırım.

  Bunun yanı sıra, Tüketici Mahkemesi dışındaki hukuksal yollara başvurdunuz mu ? Yani en azından sizden yazılı bir onay almaksızın depodaki benzini -ki benzinin analiz edilebilme şansı da ortadan kalktığı için- boşaltmamaları gerekirdi; elbette bir hukukçuya danışmak lazım ama sizden izin almaksızın benzini boşaltmaları pek de hukuki bir durum gibi görünmüyor.

  Probleminizin en kısa zamanda çözülmesi dileklerimle.

  [Cevapla]

 3. savas ertan | (Mayıs 13th, 2009 7:46 am)

  Merhabalar üstadım,

  Benden herhangi bir yazılı onay almadılar. Zaten benim bunları bilebilmem de olanaksızdı. Hayatımda ilk defa bir araç alıyorum ve hiçbir sorun yaşamamak adına ve ikinci el araba riskini de alamamamdan ötürü gidiyor sıfır bir araç alıyorum. Ve yaşadığım sorunlara bakın… Tüketici mahkmesinden sonra mahkemeye gittim. Araç eşimin adına kayıtlıydı ve davayı onun başlatmasının gerektiği ifade edildi ve o esnada kendisi de şehirdışındaydı. Bundan daha da önemlisi bence, mahkemede kalemdeki yetkililer bile bu davadan bir sonuç almamın çok çok zor olduğunu; Honda’ nın birçok avukatının olduğunu ve buna benzer davalardan hiçbir sonuç elde edilemediğini ancak istenirse ( dava açmış olmak için açmak babında ) yine de dava sürecinin başlatılabileceğini söylediler. En başından beri, yani ben, Honda – Akaryakıtçı – Tüketici Mahkemesi – Mahkeme ve yine ilk üç birimin arasında mekik dokumalarım neticesinde artık bunalmış, yılmış, inancımı yitirmiş ve hiçbir sonuç alamamış ve hiçbir zaman da alamamayacağım ümitsizliğine kapılmış bir durumda, aracımın servisten sonraki durumuyla ( içime hiç sinmeyen ama beni yolda da bırakmayan haldeki durumu ) idare etmeye devam ettim ve ediyorum.

  Bu arada ben bu aracı dışarıdaki bir ( gerçekten işi bilen )ustaya yaptırsam, bu sorundan kurtulabileceğimi biliyorum ve/fakat bu defa da araç garantili olma özelliğini yitirecek ancak aracın garanti kapsamında olmasından ben şimdiye kadar hiç istifade edemediğim gibi diğer taraftan Honda’ nın aracımdaki sorunu çözebileceğine zerre kadar inancım yok. Onlar bırakın tedaviyi daha teşhis koymaktan yoksunlar. Diyelim ki doğru bir tespit ve teşhis’ te bulundular, yani böyle bir şeyin tesadüfen de olsa olduğunu düşünelim o zaman da bana maliyetinin ne olabileceğini ben artık kestiremiyorum çünkü yüce Allah, kimseyi onların ellerine düşürmesin…

  Otomobil satıcısı “Akaryakıtın kötü bu bir kullanıcı hatasıdır” diyor; ezbere … Akaryakıtçı ” Otomobil satıcılarının standart yaklaşımı ve bir numaralı yöntemidir akaryakıta kusur bulmak, sıkıştıklarında bunu hep yaparlar” diyor; ezbere…

  Düşünüyorum da demekki o iki bacakta hata yoksa eğer, hatalı benim…

  Üstadım, gerçekten ilgi ve yaklaşımınızdan ötürü çok teşekkür ediyorum ve olabildiğince yönlendirimlerinizi ve paylaşımlarınızı arz ediyorum.

  İyi çalışmalar dilerim.

  Saygılarımla.

  [Cevapla]

 4. neslihan | (Temmuz 15th, 2009 8:52 am)

  ben 657 tabi olarak çalışmaktayım. maaşıma çekmek isteğimde hesabıma maaş yatmamış görünmekteydi. şubeye gittiğimde personelin bir kısmına maaşı yatmış fakat bir kısmına yatmamış sistem hatası denildi. böyle birşey olabilirmi ne hakları var kimi kandırdıklarını zannediyorlar. bunu yapan garanti bankasıdır.

  [Cevapla]

Trackbacks

Yorumda bulunun.